Kde končia celebrity...

Autor: Jana Sopoligová | 6.3.2014 o 23:23 | (upravené 8.3.2014 o 0:28) Karma článku: 5,48 | Prečítané:  1221x

Všetci vieme, že niekto s menom, o ktorom často čítame existuje. Všetci vieme aspoň približne o koho ide a aj nejaké tie "pikošky" z ich života. Sú to celebrity. Niekedy bezvýznamné osoby, ktoré sa stanú slávnymi a časom sa niekam odpracú a zmiznú.... Ja viem, kde končia!

 https://www.google.sk/search?q=osobnos%C5%A5+telev%C3%ADznej+obr

Kto by nepoznal nejakú celebritu z telky, časopisu, alebo novín... kto by nevedel vymenovať aspoň jedno jediné meno nejakej celebrity? Tuším, že nikto. Všetci vieme o čo ide. Kde ale končia časom, že sa strácajú a my o nich nepočujeme?

Končia. Tak to býva. Sláva príde a odíde... taký je život a ak si nevymyslia niečo čím zaujmú masy nemajú šancu na svoje prežitie viac ako pár dní. Potom príde nejaká nová celebrita s niečim zaujímavým, škandalóznym a my s rýchlosťou blesku zabudneme na to čo bolo. Spoznávame ďalšie meno, ktoré ukladáme do krátkodobej pamäte.

Chudáčikovia celebrity, majú to ťažké. Musia vymýšľať potravu pre nás bežných konzumentov a kŕmiť nás svojimi pikoškami. Potom ich uznávame, alebo zatracujeme. Ako však spomenul istý múdry muž z histórie: nič také ako zlá reklama neexistuje. A tak je jedno v akej konotácii... hlavne, že sa o nich píše.

Po čase však každá celebrita, aj tá najomieľanejšia zapadne prachom... a kde skončí? No predsa v archíve. Tam je cintorín všetkých celebrít, ktorých hviezdy slávy už dávno vyhasli a zapadli. Je to tak. Vyskytne sa síce nejaká recyklovaná celebrita, ale taký je život. Raz sme tu a potom... nie.

Krátkodobá pamäť má svoje výhody. Po čase si prestávame pamätať všetky nepodstatné a pre náš život redundantne nezávažné veci, udalosti a osoby. Medzi ne klasifikujeme aj celebrity. Tie sa objavia a zhasnú. jednoducho ich hnusne a zákerne vymažeme.

Čo teda priať celebritám? Želať im úspech, dlhšiu slávu? Nie, želajme si nimi nebyť. Chcime byť takými akými sme - necelebritami. Hoci nenájdeme svoje fotky v novinách a ani niekde v módnych a bulvárnych časopisoch, ale môžeme byť šťastný z toho čo máme. Verte mi, že máme viac ako oni. Možno neskončíme v archíve ako oni... ale skončíme v rodinnom fotoalbume, kde budeme mať nielen päť minút slávy... budeme v spomienkach.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková trápila svetovú jednotku, prehrala po boji v troch setoch

Angelique Kerberová na úvod koncoročného výberového turnaja v Singapure zdolala slovenskú tenistku 7:6, 2:6 a 6:3.

KOMENTÁRE

Fico preháňal, aby sa stal nenahraditeľným

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.

DOMOV

Dopad mimozemského telesa mohol urýchliť zmenu klímy

Vedci objavili miniatúrnych svedkov dávnej katastrofy.


Už ste čítali?