Trend je cestovať IN(ý)

Autor: Jana Sopoligová | 12.4.2011 o 22:49 | (upravené 12.4.2011 o 23:40) Karma článku: 5,67 | Prečítané:  1157x

Jedinečnosť. Pri pohľade do zrkadla vidíme nedokonalosti. Kladiem si otázku kde pramení jedinečnosť. Prejavuje sa každým našim nadýchnutím? Kruhy pod očami od prebdených, bezsenných nocí, šedivé vlasy, ktoré pribúdajú s nervozitou, alebo aj tukové vankúšiky, ktoré sa črtajú kdesi pod oblečením... aj to je dávka jedinečnosti. S povzdychom začínam nové ráno s kávou a bielym jogurtom (dúfam, že mi nebude opäť zle) a s myšlienkou, že sa už nikdy nebudem večer prejedať slaninkou, či inými cholesterolovo bohatými dobrotami....  si make upom zakrývam tvár a pocity. Cesta je ešte stále rovnako únavná. Stretávam staršie dámy, dôchodkyne, s výstredným rúžom na perách a dokonale upravenými vlasmi. Sú moderne oblečené, dokonca farebne zladené. Pripadá mi to smiešne.... ako v reklame na krémy proti vráskam. Hanbia sa za svoj vek? Chcú byť mladšie? Nič netrvá večne... občas rozmýšľam čo všetko vo svojich životoch tieto o seba dbajúce spolucestujúce prežili....

Dbáme o fasádu a nestaráme sa o to, čo sa za tajomstvo skrýva pod povrchom. Počúvam o nevychovaných mladých ľuďoch, ale nemyslím si, že ich- nás- treba hádzať do rovnakého vreca. Tu sa totiž prejavuje zákon jedinečnosti. Nie je človek ako človek. Pripadá mi to ako výrok, že dospelí nesnívajú. Nie je to pravda - snívajú. Možno o bežných veciach ako dovolenka, auto,..., ale dospelí ľudia naozaj snívajú. Niekedy asi až príliš často. Nikto nie je dokonalý a všetci máme aj svoje zlé stránky. Jedinečnosť je jedným z najzákaldnejších zákonov, ktorý vôbec existuje. Možno aj vy patríte medzi ľudí, ktorí sa neradi s niekym porovnávajú.

Všetci máme svoje problémy, svoj život a nemyslím si, že životy iných sú menejhodnotné než ten môj. Nemám právo posudzovať iných ľudí. Všetci máme slobodnú vôľu rozhodovať sa tak ako chceme. Vo všetkom. To platí aj v situácii či sa niekomu postavíte a uvoľníte mu miesto na sedenie v MHD, alebo v autobuse, či vo vlaku.

Voľakedy to bol dôkaz úcty keď sa vám niekto v autobuse postavil a  uvoľnil vám miesto. Dnes je galantné, ak vám dá každý  pokoj a nikto sa o vás nezaujíma... Odmietame pomoc a záujem iných ľudí. Choroba modernej doby. Patrím k ľuďom, ktorí sa postavia a uvoľnia miesto iným. Nerobím to pre kladné hodnotenie v očiach iných ľudí, lebo to už pominulo. Jednoducho sa mi to tak zdá správne. Dnes na vás nikto nepozerá ako na hrdinu, či dobrého človeka, ak uvoľníte miesto. Ste bláznom v očiach všetkých ľudí, lebo sa vzdávate svojho pôžitku a luxusu z cestovania. Vzdať sa niečoho v prospech iných je pre mnohých čím ďalej tým nepochopiteľnejšie.  Ľudia na vás pozerajú možno zo zvedavosti a pobavenia, že ste "iný".  Je mi ľúto, nie ste IN, táto doba je hedonistickou. Kždý si hrabe na vlastnom piesočku  a s vlastnou lopatkou- lebo tú vám žiadny dobrosrdečný človek zadarmo nepožičia. Niečo za niečo...

Neprestávam veriť v dobro. Možno je nás viac... neviem. Ak si myslím, že je niečo správne  urobím to bez toho, aby ma zaujímal názor iných  ľudí, pretože sa rozhodujem  sama za seba a svoj batoh chýb si nesiem na vlastných pleciach.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?