Sama

Autor: Jana Sopoligová | 9.5.2011 o 19:38 | (upravené 9.5.2011 o 20:48) Karma článku: 4,36 | Prečítané:  991x

Ak naša cesta trvá dlho strácame sa v našich myšlienkach. Ak sú pri nás iní ľudia nevenujeme sa len sami sebe. Je zaujímavé, že  aj napriek nažívaniu v našich relatívne šťastných životoch nie sme skoro nikdy spokojní. Možno preto, že sme zvyknutí na dokonalosť a tá je pre nás zlozvykom. Dokonalé dielo sa dá vždy vylepšiť aby bolo ešte dokonalejším. V našom živote cestujeme za našimi snami a cieľmi, ktoré po dosiahnutí vystriedajú iné. Prečo je človek taký nespokojný tvor a nevie čerpať svoje šťaste naplno? Možno sme nevďačnými obeťami dnešnej dokonalej doby... a možno... je to inak. Cesta je však krátka a blíži sa jej konečná...

 internet

Milujem svojich rodičov a priateľov. Sú to ľudia pri ktorých aj v tých najťažších chvíľach, keď si pripadám ako škriatok v údolí obrov, (hlavne teraz počas skúškového obdobia... plodnom na stres) mám  pocit, že všetko dopadne dobre. Ubezpečujú ma o happy ende,  hoci  sa sami obávajú. Vtedy cítim ako sa mi vháňajú slzy do očí. Spolucestujúci zabezpečujú menej egocentrizmu ako je zdravý štandard. Tým, že myslíte na iných ľudí a prejavujete im to, dávate najavo, že vám na nich záleží. Je to už hádam od praveku tak, že človek potrebuje objatia a ľudskosť z ktorej čerpá živiny do svojho života. Moji priatelia sú výnimočné bytosti, ktoré dokonale ovplývajú  jedinečnými chybami. Nemám nasadené ružové okuliare. Na príčine je možno hokej - ten mi ich zložil. Niekedy je fajn nedívať sa na svet len základnými farbami.  Priatelia sú usmievaví ľudia, ktorí aj tie najväčšie životné trapasy berú s humorom a ak im život podlomí kolená, dokážu vstať a začať nanovo. Pritom sa dokážu brilantne posťažovať a zároveň spríjemniť cestu. Otváraním svojich problémov im otvárate svoje srdce a preto sú priatelia priateľmi.

Ak cestujem sama, zaoberám sa  iba sebou. Moje problémy, moje skúšky, môj život... Rozmýšľam nad povinnosťami, ktoré ma čakajú. Čo urobím ako prvú vec keď dôjdem domov, atď. Mať otvorené oči však znamená všímať si aj iných ľudí. Chorobou dnešného sveta je nevšímavosť. Jej prejavy vidieť aj počas cestovania. Množstvo dopravných nehôd sa stáva vďaka nevšímavosti vodičov. Keď si nevšímame spolujazdcov, nemôžeme obstáť bez zranení. Zranenia a to nielen tie fyzické, nás posúvajú vpred. Konečná je však bližšie, než si myslíme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?