Nie podľa našich predstáv...

Autor: Jana Sopoligová | 16.12.2013 o 12:34 | (upravené 16.12.2013 o 13:21) Karma článku: 4,53 | Prečítané:  475x

Slovným spojením "každý z nás" sa začína mnoho textov... netuším prečo, ale je to tak. Možnou odpoveďou je iba fakt, že ľudia sa potrebujú niekam klasifikovať a zaradiť do masy. Zároveň, však túžia po individuálnosti a po pocite špeciálnosti. Je to zvlášne. Tento paradox ovplyvňuje naše správanie aj počas prichádzajúcich sviatkov... Všetci máme spoločné atribúty, ale aj to, že život nám prinesie udalosti, ktoré sme si nepredstavovali.

 http://najmama.aktuality.sk/clanok/223861/pitny-rezim-pocas-vian

Keď som bola malá Vianoce pre mňa znamenali tradičné jedlá, darčeky, návštevu kostola a pod. Neskôr som si začala uvedomovať, že by som mala svojim blízkym zháňať darčeky a potešiť ich aspoň takouto, materiálnou, formou... začal sa zhon... alebo darčekový ošiaľ, samozrejme len v rámci finančných možností chudobného študenta, ktoré poviem to narovinu, nie sú kdovieaké.

Rada si plánujem veci napred, len škoda, že nie vždy si uvedomujem, že všetko podľa mojich predstáv a snov sa nemusí naplniť. Poznáte to... stane sa niečo nečakané, čo vnímate ako hotovú tragédiu. Kladiete si otázku prečo, hneváte sa na Toho tam hore a vediete s Ním zaujimavé polemiky o predstavách vášho života. Najfrekventovanejšou otázkou je "prečo?" a chýba vám nejaký entuziazmus... Potom však príde osvietenie typu, nie je to také zlé a mohlo by to byť aj horšie. Stávate sa vďačnejším za to, čo máte... tešíte sa z drobností a uvedomujete si, že predtým to nebol ani váš život. Prispôsobovali ste sa niekomu a nepozerali na svoje sny. Zrazu nastal čas pre ich realizáciu a vystrašene pozeráte ktorým smerom vykročiť. Sklamanie je síce trpká skúsenosť, ale robí z nás ľudí ľudských a zraniteľných. Strach je každodennou rutinou na ktorú si treba zvyknúť. Možno aj Vám padli sny, nejaké plány nevyšli a niečo sa pokazilo. Nie všetko čo však funguje podľa našich plánov je pre nás aj tým dobrým. Ak sa stalo aj niečo zlé, niečo sa pokašlalo a veci nenabrali spád podľa našich očakávaní... nezúfajme. Určite je to preto, aby sme sa niečomu priučili. Možno viac sa spoliehali na Neho.

Život je plný prekvapení, nie vždy pre nás ideálnych, ale v konečnom dôsledku, pri pohľade do spätného zrkadla, lepšími než by sme si to naplánovali sami. Teraz toto vianočné obdobie vnímam ako čas strávený s rodinou. Spokojné, vysmiate tváre mojich blízkych sú tým najkraším darom a aspoň na malú chvíľu mám pocit, že je všetko tak ako má byť a všetci sú šťastní, nič im nechýba... Ak by som bola patetická povedala by som, že ide o čaro Vianoc... a to sa v materiálne nenachádza, treba to prežiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?